Universiteti Nuertingen-Geislingen

Prof. Dr. sc. agr. Heinrich Schuele

Faculty of Agriculture, Economics and Management

Institute for Farm Management

Phone: +49 7022 201480

e-mail: Heinrich.Schuele@hfwu.de

Dr. sc. agr. Angelika Thomas

Faculty of Agriculture, Economics and Management

Institute for Applied Agricultural Research

Phone: +49 7022 201315

e-mail: angelika.thomas@hfwu.de

M.Sc. Johannes Munz

Institute for Applied Agricultural Research

Phone:+49 7022 201 415

e-mail: johannes.munz@hfwu.de

Universiteti i Shkencave te Aplikuara

M.Sc (Stat.) Petri Kainulainen
Manager, Natural Resources
Petri.Kainulainen@savonia.fi
Mobile +358 44 785 6635

Dr.Sc.Agr. Ardita Hoxha-Jahja,DVM
Research Manager – Food Business and Lecturer
Ardita.Hoxha-Jahja@savonia.fi
Mobile +358 44 785 6600

M.Sc. (Agric.)Kati Partanen
Senior Lecturer in Farm economics
Kati.Partanen@savonia.fi
Mobile +358447856689

M.Sc.(Agric.)Hannu Viitala
Senior Lecturer in Business Economic
Hannu.Viitala@savonia.fi
Mobile +358447856623

M.Sc. in agriculture, Ph.D. in Animal genetics Heli Wahlroos
Principal Lecturer in rural industries
Heli.Wahlroos@savonia.fi
Mobile +358447856656

Universiteti Bujqesor i Tiranes

Prof. Dr.sc.agr. Myqerem Tafaj

Agricultural University of Tirana

Faculty of Agriculture and Environment

Department of Animal Science

KoderKamez; 1029 Tirana /Albania

Email: mtafaj@ubt.edu.al

Prof. Dr. Anila Hoda

Agricultural University of Tirana

Faculty of Agriculture and Environment

Department of Animal Science

KoderKamez;1029 Tirana /Albania

Email: ahoda@ubt.edu.al

Universiteti “Fan Noli”, Korca

Prof. As. Dr. Gjergji Mero

Faculty of Agriculture

Phone: +355 692082360

e-mail: gmero@unkorce.edu.al

Prof. As. Dr. Gjergji Papa

Faculty of Agriculture

Phone: +355 684026349

e-mail: gpapa@unkorce.edu.al

Dr. Dorjan Marku

Faculty of Agriculture

Phone: +355 693311939

e-mail: dmarku@unkorce.edu.al

Universiteti i Prishtines “Hasan Prishtina”

Prof. Dr. Skender Muji

Fakulteti i Bujqësisë dhe Veterinarisë

Tel: +383 44 149 793

e-mail: skender.muji@uni-pr.edu

Prof. Dr. Bajram Berisha

Fakulteti i Bujqësisë dhe Veterinarisë

Tel: +383 44 908 360

e-mail: bajram.berisha@uni-pr.edu

Prof. Asoc. Dr. Muhamet Kamberi

Fakulteti i Bujqësisë dhe Veterinarisë

Tel: +383 44 205 863

e-mail: muhamet.kamberi@uni-pr.edu

Prof. Asoc. Dr. Alltane Kryeziu

Fakulteti i Bujqësisë dhe Veterinarisë

Tel: +383 49 333 330

e-mail: alltane.kryeziu@uni-pr.edu

Prof. Dr. Arben Mehmeti

Fakulteti i Bujqësisë dhe Veterinarisë

Tel: +383 44 193 903

e-mail: arben.mehmeti@uni-pr.edu

Universiteti “Isa Boletini” i Mitrovices

Ass. Dr. Bahtir Hyseni

Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore

Tel: +383 49 113 367

e-mail: bahtir.hyseni@umib.net

Prof. Asoc. Dr. Valdet Gjinovci

Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore

Tel: +383 49 702 002

e-mail: valdet.gjinovci@umib.net

Ass. MSc. Arbër Hyseni

Fakulteti i Teknologjisë Ushqimore

Tel: +383 49 665 988

e-mail: arber.hyseni@umib.net

Qendrae Zhvillimit Rural dhe te Blegtorise

Prof. Dr. Gori Stefi

Livestock and Rural Development Centre-Albania

Tel: +355682303381

e-mail: gori.stefi@gmail.com

Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore, Korce

Eleni Elefteriu

Agricultural Technology Transfer Center of Korça

Shoqata e Prodhuesve te Qumeshtit, Kosove

Gentë Kadriu

Tel: +383 44 775 493

Email address: kadriugenta@gmail.com

Milazim Makolli

Tel: + 383 44 160 990

Email address: milazimmakolli@gmail.com

Agjencia e Sigurimit te Cilesise ne Arsimin e Larte

Dr. Xhiliola Bixheku

Quality Assurance Agency in Higher Education

Tel: +355692334662

e-mail: xhiliola.bixheku@gmail.com

Nucleus, Albania

Valbona Paluka

Rruga “Reshit Çollaku” Pallati “Bora”, Shk.1; Ap. 19, Tirana, Albania

Tel: +355 4 225 8312

e-mail: info@nucleus.al